Stadiony na Euro 2020

Stadiony na Euro 2020 – gdzie odbędą się mecze? Ile widzów pomieszczą trybuny?

Euro 2020 coraz bliżej. W powietrzu czuć ducha tych wyjątkowych zawodów sportowych, które dostarczają nam mnóstwa emocji. Dosłownie cały kraj łączy się w jednej chwili, by kibicować swojej reprezentacji. Nic dziwnego, że odpowiednie przygotowania są tak istotne zarówno dla widzów, jak i samych organizatorów. Warto więc zastanowić się nad tym, gdzie odbędą się mecze i jak liczną widownię będą w stanie pomieścić stadiony na Euro 2020.

Czy to znaczy, że już trzeba kupować bilety? Poznaj wszystkie informacje, które przygotowaliśmy wspólnie z naszym zespołem w pozostałej części materiału.

Gdzie odbędzie się Euro 2020 – stadiony

Euro dotychczas organizowane było w jednym lub maksymalnie dwóch krajach. W tym roku jesteśmy jednak świadkami ogromnej zmiany. Dlaczego? Ponieważ turniej będzie organizowany w aż 13 miastach i uwaga! 13 krajach!
Mecze fazy grupowej i ćwierćfinały
Niemcy: Monachium, Allianz Arena – 75 000
Azerbejdżan Baku, Stadion Olimpijski – 68 000
Rosja: Sankt Petersburg, Zenit Arena – 69 000
Włochy: Rzym, Stadio Olimpico – 73 000
Mecze fazy grupowej i 1/8 finału
Dania: Kopenhaga, Parken – 38 000
Holandia: Amsterdam, Amsterdam ArenA – 53 000
Rumunia: Bukareszt, Stadionul Național – 55 000
Irlandia: Dublin, Aviva Stadium Irlandia – 51 000
Hiszpania: Bilbao, San Mames – 53 000
Belgia: Bruksela, Eurostadium – 62 000
Węgry: Budapeszt, Stadion im. Ferenca Puskása – 68 000
Szkocja: Glasgow, Hampden Park – 52 000
Półfinał i finał
Anglia Londyn,Wembley – 90 000

Skąd takie zmiany?

Biorąc pod uwagę wielkość tego wspaniałego wydarzenia, organizacja turnieju w jednym (lub dwóch) kraju, może być zbyt dużym wyzwaniem zarówno dla organizatorów, jak i całego państwa oraz sektora turystycznego. Wystarczy przypomnieć sobie, jak wyglądały przygotowania, gdy Euro było organizowane w Polsce. Stadiony musiały być modernizowane w zastraszająco szybkim tempie, nie wspominając nawet o ilości wybudowanych obiektów noclegowych. Stare konstrukcje i trybuny boiskowe nie byłoby w stanie poradzić sobie z tak dużym przeciążeniem. Jak widać, można było tego uniknąć w prosty sposób. Czy jednak taka forma przyjmie się razem z Euro 2020? Stadiony na pewno są dostosowywane do ilości gości, lecz nie muszą przechodzić gruntownej przebudowy.

Stadiony na Euro 2020

Trybuny – niezbędne elementy konstrukcji stadionów na Euro 2020

Czy wiesz, jak trybuny na stadionach są skonstruowane i zaprojektowane, by każdy był w stanie bez problemów obserwować zmagania zawodników? Poznaj niezbędne elementy wyposażenia, które mają wpływ na komfort i bezpieczeństwo uczestników wydarzenia. Przekonaj się, że to, co często uznajemy za zbędne, może uratować nasze zdrowie, życie lub po prostu komfort.

Po pierwsze schody do trybun, siedzenia i poręcze. Trybuny boiskowe projektowane są zazwyczaj w taki sposób, by tworzyły spójną konstrukcję. Zapewnia to największą wytrzymałość i niezawodność. Stadiony na Euro 2020 są oczywiście dużo bardziej zaawansowane, ponieważ muszą one pomieścić kilkadziesiąt tysięcy kibiców (największe obiekty na świecie posiadają ponad 100 tysięcy miejsc siedzących).

Nie oznacza to jednak, że mniejsze miejscowości muszą pogodzić się z mniejszym zainteresowaniem. Z ofertą Wamat można bez problemu dopasować satysfakcjonujące trybuny boiskowe do indywidualnych oczekiwań i zainteresowania potencjalnych kibiców. Składają się one z prostych modułów, które należy jedynie ze sobą połączyć. Jeśli jesteś osobą odpowiedzialną za wyposażenie boiska lub stadionu i potrzebujesz budżetowych oraz sprawdzonych rozwiązań, trybuny boiskowe dostępne w Wamat są w stanie zapewnić satysfakcję.